+420 774 944 828Po-Čt 10.00-17.30, Pá 10.00-16.00

CZ SK

Info o nákupu Recenze Servis Kontakty

Menu

Technologie stanů Husky

Stany značky Husky naleznete v kategorii Outdoor - stany

Každý, i ten nejpohodlnější vyznavač outdoorových aktivit ocení komfort vlastního zázemí při toulkách přírodou, který mu může poskytnout jen dokonalé vybavení. “Můj dům – můj hrad”, přesně tohoto hesla se drží Husky při koncepci a výrobě svých stanových produktů, “šitých” na míru přesně podle potřeb daného typu stanu. Husky myslí na všechny – ve stanu Husky můžete pohodlně přespat na vlastní zahradě, anebo s klidem vyrazit na tu nejodvážnější expedici do nejvyšších velehor, přičemž i tu nejlepší kvalitu nemusíte zbytečně přeplácet. Tradičně si můžete vybrat z široké nabídky stanových produktů Husky, které najdete ve třech základních řadách. Orientaci výrazně ulehčí jejich nové barevné rozlišení.

Stanovou řadu Husky Extrém charakterizuje červená barva jako symbol možného nebezpečí, kterého se ovšem díky nejvyšší kvalitě použitých materiálů nemusíte obávat. Jako “oranžovou” najdete klasickou řadu stanů Husky Outdoor, pro kterou je nejpříznačnější standardní kvalita do standardních podmínek za standardní cenu. Tuto rovnici umí Husky povýšit jako nikdo jiný, například nově použitou stabilnější Durawrapovou konstrukcí. Kolekci stanů Husky Family určuje harmonizující modrá barva, která spojuje standardní komfort řady stanů Husky Outdoor a důraz na ochranu a bezpečí řady Husky Extrém. Prostor a zesílená konstrukce, to jsou dvě maxima pro rodinnou dovolenou bez starostí.Speciálně pro velký zájem ze strany rybářů doplňuje nově naší nabídku “zelený” Carp Vario Systém ze tří různých kombinovatelných bivaků.

Technika stanů

Konstrukce stanu
Husky používá dva technické systémy konstrukce stanu. Pro řadu Extrém je charakteristická vnější konstrukce stanu, pro řadu Outdoor konstrukce vnitřní. U určitých modelů se obě konstrukce kombinují. Vlastní konstrukci řady Extrém tvoří duralové tyče provlečené vnějšími síťovanými tunýlky. U řady Outdoor je vnitřní stan uchycen k nosné laminátové tyči pomocí plastových háčků.

Vnitřní stan
Odlehčený vnitřní stan je vyroben z prodyšného Nylonu 190T. Podlážka z Polyesteru se liší v jednotlivých stanových řadách hodnotou PU zátěru (6000 – 10 000 mm/cm2). Kvalitní dvojité podlepené švy jsou zárukou 100 % nepromokavosti. Důmyslné vlastní uchycení ložnice stanu zajišťuje jednoduchý systém oliva – kroužek (viz obrázek), který výrazně urychluje jeho stavbu a balení.

Ukotvení nosné konstrukce
K ukotvení nosné konstrukce stanu používá dva systémy – pro duralovou konstrukci řady Extrém tyč – trn (viz obrázek), pro ostatní typy konstrukcí z laminátu systém přezka. Duralový spoj tyč – trn garantuje nejvyšší možnou kvalitu a životnost v extrémních mrazivých podmínkách. Pro čtyřsezónní stany Husky je tento systém samozřejmým standardem.

Podlepené švyVeškeré švy na plášti i podlážce stanu Husky se precizně podlepují, takže je zaručena maximální ochrana proti promoknutí. Použité značkové materiály v kombinaci s pečlivou výrobní kontrolou výrazně prodlužují životnost stanu Husky.

Dvoucestné zipy
Použití značkových dvoucestných zipů je charakterický kvalitativní znak každého stanu Husky. Umožňuje pohodlnou obousměrnou manipulaci se zipem. Samotný vchod do vnitřního stanu tvoří vždy dvě vrstvy. První vrstvou je klasický nylonový plášť. Druhá vrstva ze síťoviny slouží nejen pro zlepšení kvality ventilace, ale zároveň je ochranou proti hmyzu. Obě vrstvy se dají jednotlivě rozepínat.

RipStop úprava materiálu
Úprava materiálu RipStop vyniká výjimečnou odolností proti mechanickému poškození. Díky speciálnímu žebrování se výrazně zvyšuje jeho odolnost proti protržení. Dojde-li přesto k poškození materiálu, úprava RipStop zabraňuje dalšímu samovolnému trhání. Materiál RipStop se používá při výrobě všech stanů řady Husky Extrém.

Opravárenský kit
Nově je součástí příslušenství všech stanů Husky i opravárenský kit. Vždy je prakticky připevněn ke vnitřní straně obalu stanu. Slouží k drobným opravám na cestách. S jeho pomocí se spolehlivě spojí zlomená tyč konstrukce, anebo rychle zalepí drobné protržení stanu. Kit obsahuje převlečnou trubičku k opravě zlomené tyče, lepidlo a samolepící kusy textilií.

Ventilační systém
Základní funkcí ventilačního systému stanu je odvod vysrážených par z vnitřní strany stanu a snižování teploty uvnitř stanu při vysokých letních teplotách. Husky se neustále snaží ventilační systém zdokonalovat, k čemuž využívá bohaté zkušenosti horských profesionálů. Díky tomu může Husky zaručit bezproblémovou cirkulaci vzduchu v každém stanu.

Odkládací síťka
Nedílnou součástí příslušenství každého stanu Husky je odkládací síťka v kopuli stanu nebo boční odkládací kapsy. K vnitřnímu stanu je připevněna pomocí systému oliva – kroužek (viz obrázek). Tento praktický detail je ideálním odkládacím místem pro drobné předměty (klíče, baterka, …).

Detail konstrukce stanu Fighter
Speciálně pro stan Fighter, nejvyšší model řady Husky Extrém, se osvědčil zkrácený systém síťových tunýlků, doplněný rychloupínacím systémem plastových háčků. Toto technické řešení výrazně urychluje spojení duralové konstrukce s vnějším pláštěm stanu.

Sněžné límce
Čtyřsezónní stany řady Husky Extrém jsou vybaveny srolovatelnými sněžnými límci. Mimo přirozenou ochranu před sněhem a deštěm se jejich zatížením docílí zvýšené stability stanu při silném větru. Srolováním sněžných límců se zvýší přirozená cirkulace vzduchu a zároveň omezí kondenzace vodních par (rosení).

Kolíky ke stanu
K stabilnímu ukotvení stanů Husky slouží pevné ocelové kolíky. Pro řadu Husky Extrém se kvůli minimalizaci hmotnosti používají odlehčené duralové kolíky. Lepší ukotvení zajišťují i inovované kotvící šňůrky s reflexní úpravou.Poslední změna: 07.06.2007-09:07:28