+420 774 944 828Po-Pá 10.00-16.00

CZ SK

Info o nákupu Recenze Kontakty

Menu

Koloběžky Koloběžky klasické Koloběžky pro sport a trénink Koloběžky pro sport velikost kol 28/20 +

Koloběžka Crussis ROAD 4.2-1

Koloběžka Crussis ROAD 4.2-1

Doprava zdarma
Záruka 24 m.

Katalogové číslo: 14076|Značka: Crussis

Nová hliníková silniční koloběžka CRUSSIS ROAD s koly 28“/20“ a hmotností pouhých 7,40 kg je tady!

skladem externí sklad >10 ks - do 6.3. u vás

Č. Budějovice
e-shop
9 990 Kč s DPH
  • Popis
  • Poradna0

Koloběžka Crussis ROAD 4.2-1:

Nová hliníková silniční koloběžka CRUSSIS ROAD s koly 28“/20“ a hmotností pouhých 7,40 kg je tady! Model Road je vhodný nejen pro závodníky, ale pro všechny, kteří mají rádi svěží a rychlou jízdu na koloběžce. „Roadka“ je koloběžka na silnici, asfaltové cesty a cyklostezky. Vzhledem k nízko položenému nášlapu není ale určená pro jízdu v terénu. Předností je patentované řešení rámu, kdy díky jeho vysoké tuhosti a vhodné profilaci trubek se energie při odrazu neztrácí, ale je s maximální účinností přenášena do zrychlení. Krátký rozvor kol spolu s vhodně zvoleným úhlem hlavové trubky zaručuje perfektní ovladatelnost koloběžky a zároveň stabilitu při vyšších rychlostech. Není tedy nač čekat.. Obujte boty a šlápněte do toho!


Proč hliníkový rám?

Protože jeho vlastnosti předčí ocel téměř ve všech ohledech. Tuhost, nízká hmotnost, tvárnost, korozivzdornost a díky tomu široké možnosti konstrukce a designu. V tom všem hraje hliník prim.
Pro výrobu rámů používáme hliníkovou slitinu 6061 T6. Jde o konstrukční slitinu, která vyniká pevností, dobře se tváří, obrábí a výborně svařuje.
Výsledkem je rám, který je pevný, tuhý a lehký.
Na takovém rámu jsme pak schopni postavit koloběžku, která díky kombinaci všech výhod hliníku pojede lépe než koloběžky s rámem ocelovým.


Proč jede hliník lépe? 

Sílu vloženou do odrazu totiž přeměňuje přímo do pohybu. Neztrácí se v průhybu měkkého rámu koloběžky.
Je lehčí. A co je lehčí, spotřebuje méně energie k akceleraci. Jinými slovy, na hliníkové koloběžce zrychlíte s menší námahou, než na ocelové.
Hmotnostní úspora hliníkové koloběžky proti ocelové činí až 30%! A to je znát.
kolobezka-crussis-road-4-2-1
 
kolobezka-crussis-road-4-2-1
Rám
Nový hliníkový rám koloběžky ROAD se specifickou a inovativní konstrukcí byl vyvinut s nejvyšším důrazem na funkčnost koloběžky.
Kónický tvar hlavové trubky spolu s optimálně tvarovaným trojúhelníkovým profilem krku zvyšuje pevnost rámu.
Pláště
Přední pláště SCHWALBE DURANO DD Perf a zadní pláště SCHWALBE One Perf – skvělé silniční pláště vyrobené ze sportovní směsi přírodního kaučuku SpeedGrip, který umožňuje dofouknutí pneumatiky až do tlaku 8 barů. Díky použitému materiálu a vysokému tlaku je zajištěn extrémně nízký valivý odpor a výborný záběr. Plášť je navíc chráněn proti defektu dvojitou vrstvou nylonové tkaniny RaceGuard. Reflexní pruh, který se rozsvítí při nasvícení reflektorem okolo celého obvodu pláště, přispívá ke zvýšení pasivní bezpečnosti jezdce za nižší viditelnosti.
kolobezka-crussis-road-4-2-1
kolobezka-crussis-road-4-2-1
Nastavení světlé výšky nášlapu
Díky použití dvou patek na zadní vidlici lze volit mezi vyšší a nižší polohou stupátka, a tedy zvolit optimální světlost koloběžky podle terénu, kterým se chystáte jet. Pro jízdu na hladkém povrchu je ideální zvolit nižší světlou výšku nášlapu (35 mm) pro jízdu po nerovném terénu pak vyšší nášlap (42 mm světlé výšky). Snížením světlé výšky je jízda na koloběžce fyzicky méně náročná, neboť stojná noha je při odrazu méně pokrčená a při jízdě méně „dřepujete.“ A o to jde především!
Stupátko
Unikátně řešené stupátko tvoří jeden celek se zadní vidlicí. Není to jen svébytný designový prvek, ale především konstrukční řešení eliminující u koloběžek typické únavové lomy v místech obvyklého navaření zadní vidlice ke stupátku. Zachováním kontinuální šířky stupátka 102 mm po celé jeho délce včetně zadní vidlice, která spolu s 65 mm úzkým zadním nábojem minimalizuje koloběžkáři nenáviděné kopnutí do kotníků při odrazu. Zvednutá špička stupátka zajišťuje optimální průjezdnost koloběžky terénem; předchází "zapíchnutí" stupátka do překážky (terénní vlny, obrubníku apod.) a případnému pádu.
kolobezka-crussis-road-4-2-1
kolobezka-crussis-road-4-2-1
Brzdy
Bezpečí a pohodlí jízdy zaručují brzdy Tektro s vysokým brzdným účinkem a integrovaným zvonkem na levé páce a také pohodlné silikonové gripy.

Technická specifikace

RÁM: Alu 6061
VIDLICE: CRUSSIS pevná
PRŮMĚR KOL: Přední 28"/ zadní 20"
BRZDY: TEKTRO silniční čelisti s integrovaným zvonkem v páčce
RÁFKY: CRUSSIS 28"/20, dvoustěnné, vložkované
PLÁŠŤ PŘEDNÍ: SCHWALBE DURANO DD Perf, RaceGuard 28-622 (700x28C)
PLÁŠŤ ZADNÍ: SCHWALBE One Perf, RaceGuard 28-406 (20x1,10“)
NÁBOJ PŘEDNÍ: CRUSSIS s průmyslovými ložisky 100 mm, 20D
NÁBOJ ZADNÍ: CRUSSIS s průmyslovými ložisky 65 mm, 20D
HMOTNOST: 7,40 kg
NOSNOST: 120 kg

KOMPONENTY
ŘÍDÍTKA: CRUSSIS Alu MTB, 620 mm
PŘEDSTAVEC: CRUSSIS Alu, 31,8/100 mm
GRIPY: CRUSSIS, 100% silikon
HLAVOVÉ SLOŽENÍ: Ahead 1 1/8"

ROZMĚRY
VÝŠKA: 905 - 945 mm
DÉLKA: 1728 mm
SVĚTLOST NÁŠLAPU: 35 / 54 mm
DÉLKA NÁŠLAPU: 405 mm
ROZVOR KOL: 1152 mm

JÍZDNÍ VLASTNOSTI
silnice ***** / terén * / město **

PRO VÝŠKU POSTAVY
145 - 190 cm

Vložit dotaz

Poradna

Dotaz do poradny

Jménopovinné
E-mailpovinné
Komentářpovinné pole