+420 774 944 828Po-Čt 10.00-17.30, Pá 10.00-16.00

CZ SK

Info o nákupu Recenze Servis Kontakty

Menu

Koloběžky Koloběžky klasické Koloběžky pro Mushing

Kickbike KICKSPARK - ledoběžka / sněhoběžka

NÁŠ TIP! Při osobním odběru či zakoupení v naší prodejně je koloběžka kompletně smontována a seřízená pro jízdu.

Kickbike KICKSPARK - ledoběžka / sněhoběžka

Doprava zdarma
Záruka 24 m.

Katalogové číslo: 13638|Značka: Kickbike

Sněhoběžka, ledoběžka - ideální zimní náhražka koloběžky. Tradiční zimní skandinávské přibližovadlo, které si pomalu získává popularitu také mezi českými koloběžkáři a mushery.

Zvolte variantu:

Č. Budějovice
e-shop
7 990 Kč s DPH

5+ zákazníků již u nás toto zboží zakoupilo

  • Popis
  • Poradna0

Kickbike KICKSPARK - ledoběžka / sněhoběžka:

Sněhoběžka, ledoběžka - ideální zimní náhražka koloběžky. Tradiční zimní skandinávské přibližovadlo, které si pomalu získává popularitu také mezi českými koloběžkáři a mushery.

Hliníkový rám MAX, řídítka a dvě ocelové lyžiny pro jízdu na tvrdém sněhu, ujetých cestách silnicích a zamrzlých plochách.
Pro jízdu na měkčím podkladu stačí sněhoběžku dovybavit plastovými lyžičkami o průměru 36 mm nebo 56 mm (pro opravdu měkký podklad).
Pro ledové specialisty a jízdu na tvrdém černém ledu lze pořídit rovněž 0,8 mm nože.
Pro mushery se může hodit dovybavit sněhoběžku nášlapnou brzdou.

Každopádně KICKSPARK MAX vám umožní zažít zimu jinak. Bez lidí a v místech, kam byste se třeba jinak nepodívali. A to za to stojí.
Doporučujeme projít naše ledoběžková videa, články z Magazínu Reportér  a shrnutí sněhoběžkové problematiky na Koloběžkovém portále. Pak budete definitivně lapeni.

Při pohybu na ledě doporučujeme ctít bezpečnostní zásady, případně se přidat k některé z našich výprav.

Z historie
První sněhoběžky (ketkupolkka) se začaly objevovat ve Finsku a Švédsku v první polovině 19.století. Jednalo se o prostředek jednoduché konstrukce, jehož základem byly dvě skluzné plochy, jejichž konce sloužily jako stupátko pro stojnou nohu. Konstrukce umožňovala úchop ve výšce pasu a v prostoru mezi skluznicemi se jezdec odrážel odrazovou nohou.
Na přelomu 19. a 20 století začala finská armáda poskytovat sněhoběžky svým vojákům jako efektivnější, alternativní způsob dopravy na dovolenou. Dnes je tento tradiční dopravní prostředek používán především staršími lidmi a dětmi.
Základní design si sněhoběžky držely celé 20.století. První krok k modernizaci provedl v roce 1985 tehdy dvacetiletý student medicíny a orientační běžec a pozdější zakladatel firmy Kickbike, Hannu Vierikko, když hledal nové tréninkové metody a prostředky pro zvýšení fyzické kondice, především pak rychlostní vytrvalosti. Jeho experimentování s různými možnými i nemožnými se nevyhnula ani tradiční sněhoběžka, kterou všemožně přestavoval. V roce 1991 bylo dřevo nahrazeno ocelí a hliníkem a sněhoběžky byly poprvé vybaveny kompozitovými noži, které jsou používány při jízdě po zamrzlých pobřežích a jezerech. A na těchto strojích se jezdí prakticky dodnes. 


Parametry:
celková váha: 6 kg
váha s lyžičkami 56 mm - 6,2 kg, s lyžičkami a brzdou 7,5 kg
celková délka 150 cm
délka nožů 150 cm
šířka standartních nožů 4,7 mm
výška standartních nožů: 28 mm
rám hliníkový
výška řidítek 70-90 cm
nosnost 120 kg
 
Video pro Kickbike KICKSPARK - ledoběžka / sněhoběžka:
Video pro Kickbike KICKSPARK - ledoběžka / sněhoběžka:

Vložit dotaz

Poradna

Dotaz do poradny

Jménopovinné
E-mailpovinné
Komentářpovinné pole