+420 774 944 828Po-Čt 10.00-17.30, Pá 10.00-16.00

CZ SK

Info o nákupu Recenze Servis Kontakty

Menu

Jak správně zavěsit houpací síť


Pro požitek z houpací sítě je důležitý výběr vhodného prostoru. Měl by být dostatečně velký a disponovat vhodnými místy pro zavěšení. Pozor: houpací síť je tím pohodlnější, čím lépe se může prověsit!

Houpací síť mezi dvěma stromy

Nejklasičtější variantou je zavěšení sítě mezi dvěma stromy. Jejich vzdálenost se řídí velikostí sítě - minimálně by stromy měly stát 3 m od sebe a být dostatečně silné, aby udržely váhu těla či více těl. K upevnění sítě potřebujete dva provazy: každý uvážete kolem jednoho stromu a zavěsíte na něj jeden konec houpačky. Jsou-li stromy od sebe daleko, musí se provazy umístit co nejvýš, aby se síť mohla dobře prověsit.

Houpací sítě mezi dvěma stěnami

Pro zavěšení houpací sítě v interiéru nebo na terase jsou vhodné stěny z betonu či sádry. Do stěny se připevní skoba a k ní se přiváže provazem konec houpací sítě. Pro starší stavby, jejichž stěny nemusí být dostatečně nosné, se hodí speciální skoby, které rozloží váhu do několika vyvrtaných děr a stěně tím odlehčí.

Nároky na prostor

Pokud jste našli místo pro zavěšení, je dobré přezkoušet, zda se pro ně houpací síť hodí svou velikostí.
Nutný odstup obou zavěšovacích bodů a jejich potřebná výška se řídí jednoduchým pravidlem: výška zavěšení (y) by měla odpovídat přibližně polovině horizontální vzdálenosti (x) obou konců houpačky. Pokud je tato vzdálenost větší, musí se houpací síť zavěsit výš. Zapamatujte si: s každým dalším metrem vzdálenosti musí být zavěšovací body umístěny o 50 cm výše!

Tip: Zdá-li se vám houpací síť pro vyhlédnuté místo příliš krátká, můžete ji na obou koncích libovolně prodloužit provazem.

Zavěšení houpací sítě s tyčí

Při zavěšování i používání houpací sítě s tyčí platí docela jiná pravidla než tomu je u sítě klasické.

Propnuté zavěšení

Houpací síť vyztužená tyčí se zavěšuje zásadně propnutá - tedy žádné banánové prohnutí. Čím je tato síť napnutější, tím je pohodlnější.

Pro zavěšení houpací sítě s tyčí je třeba větší vzdálenosti obou závěsných bodů než tomu bylo u sítě klasické. Výška (y) by měla být čtvrtinou vzdálenosti (x). Takže pro tyčovou houpačku dlouhou 4 m potřebujete výšku asi 1 m. Pro menší houpačku stačí menší prostor do výšky i do šířky.

Ležení v houpací síti

Kdo ještě nikdy v houpací síti neležel, měl by se trochu obrnit trpělivostí a vyzkoušet, která poloha mu bude nejpříjemnější. Vložená námaha se rozhodně vyplatí. Nejpohodlnější pozice je diagonální.

Ideální je ležet v houpací síti diagonálně

Položíte-li se do sítě diagonálně, tělo síť rozevře a Vy můžete vidět nejen nebe, ale i své okolí.

Odborníci se shodují, že diagonální poloha je ideální: hlava a nohy jsou v opačném směru a také houpání je takto příjemnější, protože pohyb nejde zprava doleva, nýbrž dopředu a dozadu - jako v běžné houpačce.

Ležení v houpací síti vyztužené tyčí

V houpací síti vyztužené tyčí, se oproti síti bez tyčí, nejpohodlněji leží v podélné poloze.

V naší nabídce naleznete především velmi kvalitní Kolumbijské houpací sítě La Siesta.

Poslední změna: 29.03.2018-15:54:45