+420 774 944 828Po-Čt 10.00-17.30, Pá 10.00-16.00

CZ SK

Info o nákupu Recenze Servis Kontakty

Menu

Jak pečovat o elektrobaterii do elektrokoloběžek

Zde bychom Vám v krátkosti vysvětlili, jakou péči věnovat baterii v elektrokoloběžce, aby měla pokud možno co nejdelší životnost.

Nabíjení:

V podvědomí mnoha lidí je stále uložen mýtus, že baterii je před nabíjením potřeba zcela vybít. Toto je velká chyba. U nových lithiových baterií je možné dobíjení kdykoliv. A to je opravdu velké plus! Můžete tedy nabíjet kdykoli, stejně tak nabíjení i přerušit, v případě že potřebujete např. odjet. Baterii to vůbec nevadí. Nabíjení je vhodné při pokojové teplotě. Po jízdě nechte baterii ustálit cca 30 min a až poté nabíjet. Vždy používejte nabíječku určenou výrobcem.

V žádném případě nepoužívejte neoriginální nabíječky bez označení, které nejsou s vaší baterií kompatibilní, hrozí, že baterie bude zcela zničena, přinejhorším požár. Standardní nabíjecí cyklus trvá cca 4-9 hodin v závislosti na kapacitě baterie a použité nabíječky.

Uskladnění:

V případě, že nebudete delší dobu elektrokoloběžku používat, např. v zimě, je nutné baterii plně nabít a skladovat v suchém prostředí ideálně při pokojové teplotě. Pakliže necháte baterii dlouhodobě po několik měsíců vybitou, hrozí, že ji již neoživíte a budete se s ní muset rozloučit.

Údržba:

Baterie není vodotěsná. Jakýkoliv kontakt s vodou nebo dlouhodobou vlhkostí jí opravdu nedělá dobře. Proto omezte jízdu za deště na maximální minimum, neprojíždějte kalužemi, natož mělkými potoky. Koloběžku po jízdě osuště a uskladněte v suchém prostředí. V žádném případě nepoužívejte vysokotlaké myčky "vapky". Také dávejte pozor při manipulaci, baterie je náchylná na pády a články by se mohly poškodit.

Aby Vám baterie dlouho sloužila, je nutné nenechávat koloběžku dlouho stát na přímém slunci v horkých letních měsících nebo v zimě venku při velmi nízkých teplotách. Čím lépe se budete o baterii starat, tím déle vám bude sloužit. Každá baterie ale jednou doslouží a pak nezbývá, než pořídit novou, nebo nechat starou repasovat. Je potřeba zvážit, která varianta bude v daný okamžik výhodnější.

Přejeme vám mnoho šťastných kilometrů bez nehod!Poslední změna: 08.12.2022-15:21:48