+420 774 944 828Po-Čt 10.00-17.30, Pá 10.00-16.00

CZ SK

Info o nákupu Recenze Servis Kontakty

Menu

Technologie spacích pytlů Husky

Spacáky značky Husky naleznete v kategorii Outdoor - spacáky

Aby se kvalitní a zasloužený odpočinek stal po jakékoliv aktivitě na horách, v přírodě, kempu nebo na chatě skutečným zážitkem, nepřestává Husky zdokonalovat a inovovat každý model spacího pytle ze své široké nabídky. Husky tradičně pokrývá potřeby všech zájemců o outdoorové aktivity. Vychází vstříc i těm nejnáročnějším profesionálům, se kterými úzce spolupracuje na koncepci a vývoji dalšího vylepšování svých produktů.Vybavení Husky se například skvěle osvědčilo při slovenské vojenské horolezecké expedici Annapurna 8091. Právě v extrémních podmínkách rozhoduje často i sebemenší detail, který se po takovémto způsobu testování v praxi stává standardem komfortního vybavení i u ostatních řad výrobků Husky. Zajímavý detail najdete u každého spacího pytle Husky. Jako pro všechny své produkty, i pro výrobu spacích pytlů používá Husky ty nejlepší možné materiály.

Řada spacích pytlů Husky Extrém samozřejmě patří k úplné špičce outdoorového vybavení – s péřovým modelem Down obstojíte i pod vrcholem Mount Everestu. Naprostou většinu modelů Husky Extrém můžete používat celý rok.

Spací pytle Husky ovšem uspokojí i méně náročné milovníky pobytu v přírodě. Řada Outdoor nabízí velmi kvalitní spacáky, ve kterých je radost spát od jara do podzimu, včetně lehkých modelů, určených pouze na hlavní turistickou sezónu. V nabídce spacích pytlů této řady se vyjímají i dva specializované cykloturistické modely. Pohodlnou noc na chatě nebo ve stanu na zahradě můžete strávit také ve dvou dekových modelech, ze kterých si snadno uděláte improvizovanou peřinu. Husky dělá vše pro to, aby se noc strávená v kterémkoliv spacáku Husky stala splněným snem!

Technika spacáků

Vnější kapsa
Celkový komfort a užitnou hodnotu spacích pytlů Husky zpříjemňuje řada detailů. Každý takový konstrukční prvek použitý na výrobcích Husky má své opodstatnění a logiku. Jednou z těchto maličkostí je i vnější kapsa na věci, které je potřeba mít neustále po ruce - ideální „úschovna“ dokladů, drobných cenností, …

Velká Husky kapsa
Dalším promyšleným detailem, který zpříjemní váš pobyt v přírodě je tzv. „Husky kapsa“. Je umístěná na spodní části vašeho spacího pytle přímo pod hlavou. Zajistí vám suchý a bezpečný úkryt na oblečení a přitom poslouží jako provizorní polštář. Zároveň do ní můžete zasunout spací podložku a tím zabránit sklouzávání spacáku z podložky během spaní.

RipStop úprava materiálu
Úprava materiálu RipStop vyniká výjimečnou odolností proti mechanickému poškození. Díky speciálnímu žebrování se výrazně zvyšuje jeho odolnost proti protržení. Dojde-li přesto k poškození materiálu, úprava RipStop zabraňuje dalšímu samovolnému trhání.

Vnitřní zateplovací límec
Samozřejmostí u všech spacích pytlů Husky, s výjimkou dekových modelů, je vnitřní zateplovaní límec. Slouží k maximálnímu zvýšení tepelného komfortu při chladném počasí. Manipulace s ním je velmi jednoduchá. Po ulehnutí do spacáku stačí jedním tahem límec dotáhnout kolem ramen a snadno zaaretovat plastovou brzdičkou.

Kompresní obal
Problém s velikostí sbaleného spacího pytle značně eliminuje použití dvojice kompresních stahovacích popruhů na obalu. Umožní vám zmenšit objem spacího pytle až o 40%. Kompresní obal používá Husky nejen u řady Extrém, ale i u běžných outdoorových spacáků.

Zipy - pojistka zipu
Použití kvalitních značkových dvoucestných zipů je standardem u všech spacích pytlů Husky. Řadu Extrém, s výjimkou spacího pytle Anapurna, charakterizuje šikmé anatomické zapínaní, které zrychluje komfortní přirozenost pohybu. Proti samovolnému rozepínání zipu během spánku jsou všechny spací pytle Husky opatřeny pojistkou proti nechtěnému rozepínání.

Protiskluzové pásy
Užitnou hodnotu řady spacáků Husky Extrém zvyšuje i takový detail, jakým jsou protiskluzové pásy na spodní straně spacího pytle. Ty zabraňují samovolnému sklouzávání ze spací podložky a jsou zvlášť praktickým detailem při nouzovém spaní v nerovném terénu.

Vak na nohy
U modelů Down, Anapurna, Enjoy a Emotion je součástí spacího pytle i oddělitelný zateplovací vak na nohy. V extrémních zimních podmínkách vytváří druhou zateplovaní vrstvu na nohy. Za teplých nocí jej lze naopak vyjmout. Oblíbený je především u žen, které ocení maximálně možnou tepelnou izolaci noh. Jeho náplň tvoří kvalitní materiál Invista Quallofil.

Kapuce a tvar
S výjimkou dekových spacáků Gizmo a Gala jsou spací pytle Husky anatomicky konstruovány do tvaru „mumie“. Ta je zárukou vetší míry komfortu pohybu v oblasti ramen při zachování výborných tepelných vlastností a současně udržuje malý objem spacího pytle ve sbaleném stavu. Zatažení otvoru kapuce spacáku (viz.obrázek) minimalizuje únik tepla.

Materiály
Spací pytle Husky jsou plněny pouze značkovými materiály od renomovaných výrobců. Řadu Husky Extrem zatepluje špičkové sedmidutinkové vlákno Invista Quallofil, případně dutá vlákna Thermolite Extreme nebo Thermolite Micro. Čtyřdutinkovým vláknem Invista Hollowfibre se standardně plní řada Husky Outdoor. Nejteplejším modelem z nabídky spacích pytlů Husky je péřový spacák Down, s náplní 1360g husího peří.Poslední změna: 07.06.2007-09:04:28