+420 774 944 828Po-Čt 10.00-17.30, Pá 10.00-16.00

CZ SK

Info o nákupu Recenze Servis Kontakty

Menu

Jak vybírat a ošetřovat batohy


Pro bezproblémové a dlouhodobé užívání batohu stačí dodržet několik jednoduchých zásad:

Nikdy batoh neukládejte na delší dobu pokud je ještě vlhký, ani ho neskladujte ve vlhkém prostředí. Díky tomu vzniká plíseň, která urychluje poškození nylonový vláken.
Pokud je vlhký, nechte ho samovolně usušit na ramínku, ne na přímém slunci, a nikdy ho nedávejte do sušičky na prádlo. Nesvědčí mu, ani ukládání v místech s vysokou teplotou, či na přímém slunečním světle.
V případě, že je zašpiněný, umyjte ho ručně tekutým čistícím mýdlem. Nikdy batoh neperte v automatické pračce, všechny vyčnívající části, jako třeba popruhy se můžou v pračce zaseknout a zničit ji. Nehledě na to, že některé batohy s výztuhou zad ani do pračky nepůjdou vložit.
Pokud se vám batoh umastí, lze použít na vyčistění magnésium.
Po vyčištění vždy batoh naipregnujte vhodným prostředkem.

Jak vybírat batohy

Batohy na kolo:

V batohu budu vozit věci pro celodenní jízdu: Ideální objem je do 20litrů, velikost která nebrání pohybu hlavy i s nasazenou přilbou.

Budu jezdit za snížené viditelnosti: Batoh musí mít reflexní plochy, případně možnost připnutí blikačky.

Chci si občas sundat přilbu: Ideální je upevňovací systém zvenku batohu, obvykle příchytné gumičky nebo síťka.

Budu jezdit za každého počasí: Je nutné aby byl batoh vybaven nepromokavým obalem.

Mám velkou spotřebu tekutin: Zvolte specializovaný model tzv. Camelback, který obsahuje rezervoár na tekutiny, obvykle 2-3litry.

Batohy pro denní používání:

V batohu budu nosit běžné potřeby jako oblečení, jídlo, drobné předměty. Váha nákladu nepřesáhne 11kg: Vhodný objem batohu je do 40litrů. Není nutná výztuha zad, bederní pás, hrudní popruh. S ohledem na nošené věci, je potřeba hledět na uspořádání vnitřních kapes, například na nošení mobilu, MP3 přehrávače atd..

Batohy pro vícedenní akce v přírodě:

V batohu potřebuji mít stan, spacák, oblečení, jídlo, karimatku atd. Váha nákladu až do 30kg: Objem minimálně 70litrů. Kvalitní nosný systém je nutností. Ideální je pokud má batoh dva vstupy s rozdělenou hlavní komorou na dvě části, pro snadný přístup k často vynadavaným věcem. Prostorné víko s dobrým přístupem zvenku.

Batohy na víkend pod stan:

Potřebuji stan, spacák, oblečení na víkend. Váha nákladu nepřesáhne 20kg: Objem mezi 60-70litry. Nastavitelný nosný systém, bederní pás, hrudní popruh, vyztužená záda. Prostorné víko s dobrým přístupem.Poslední změna: 29.03.2018-15:15:29